Siyasette hareketli hafta sonu… CHP’de kongre, AK Parti’de İl Danışma, DP ve TDH’da ise yolculuk var

Bursa siyaseti açısından bu hafta sonu çok hareketli geçecek. Üstelik hareket 3 siyasi parti ile partileşme sürecindeki Sargül hareketinde olacak.
İlk hareket cumartesi günü Adalet ve Kalkınma Partisi’nde yaşanacak.
Çünkü…
AK Parti’nin düzenli olarak sürdürdüğü İl Danışma Meclisi toplantısı 27 Mart 2010 Cumartesi günü Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’inde gerçekleştirilecek.
Devlet Bakanı Faruk Çelik’in yanı sıra AK Parti Bursa milletvekillerinin de katılacakları toplantı saat 14.00’de başlayacak.
Ardından…
28 Mart 2010 Pazar günü Cumhuriyet Halk Partisi’nin olağan il kongresi Almira Otel Büyük Salonu’da yapılacak.
İl Başkanı Gürhan Akdoğan’ın tek aday olarak gireceği ve saat 13.00’te başlayacak olan kongreye CHP Genel Başkanı Deniz Baykal da katılacak.
Aslında…
İlçe başkanlarının Akdoğan’la yaptıkları ve adaylığı için hazırlanan deklarasyona imza attıkları toplantıda, il kongresinin gövde gösterisi şeklinde yapılması gündeme gelmişti.
Bunun da yolu, iddialı diğer partiler gibi Atatürk Spor Salonu’nda kongreyi yapmaktan geçiyordu.
Ne var ki…
Salon’daki maç programı coşkulu il kongresiyle gövde gösterisi yapmaya engel oldu. Fethiye’deki Uludağ Üniversitesi Kültür Merkezi’nin koltuk sayısıyla Almira Otel Büyük Salon arasındaki sandalye sayısı arasında fark olmayınca da yeniden Almira’ya dönüldü.
Tek adaylı kongrenin divan başkanlığını ise CHP Genel Sekreteri Önder Sav yapacak.
Bu arada…
Pazar günü Demokrat Parti ve Türkiye Değişim Hareketi teşkilatları da yollara düşecekler.
Öyle ki…
Mustafa Sarıgül liderliğindeki TDH’nın pazar günü Eskişehir’de yapacağı mitinge çok önem veriliyor.
TDH İl Başkanı Adil Gökçadır’ın hedefinde, Sarıgül’ün Eskişehir mitingine Bursa’dan 3 bin 500 kişiyle gitmek var.
Üstelik…
Yabancı gazetecilerin de izleyeceği mitinde Mustafa Sarıgül’ün çok önemli açıklamalar yapması bekleniyor.
Bu arada…
Pazar gününü yollarda geçirecek bir başka teşkilat ise DP teşkilatı olacak.
Çünkü…
DP Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk’un çok önem verdiği “Büyük Türkiye Buluşması toplantısı 28 Mart 2010 Pazar günü saat 12.00’de İstanbul’daki Abdi İpekçi Spor Salonu’nda yapılacak.
Doğrusu istenirse…
Son dönemde mahkemelerin verdiği olağanüstü kongre ve kayyum kararları nedeniyle morali bozulan DP teşkilatlarının İstanbul’daki toplantıya nasıl bir katılım sağlayacakları ise merak konusu.
Bunlar…
Siyasi partilerin hafta sonu organizasyonları. Hafta sonu etkinliklerine, Büyük Birlik Partisi’nin rahmetli lideri Musin Yazıoğlu’nu anmak üzere yapılan BBP programlarını da eklemek gerek.
Önümüzdeki haftaya ise Milliyetçi Hareket Partisi Osmangazi İlçe Başkanı Adem Dönmez’in basın toplantısıyla başlanacak.
MHP Osmangazi İlçe’de saat 11.00’de başlayacak toplantının konusu birinci yılında Osmangazi Belediyesi çalışmalarının değerlendirilmesi olarak açıklandı.

Tanıtım Yazısı

Dolum ve kapama makineleri nelerdir?

Gıda sektöründen kimya endüstrisine kadar geniş bir yelpazede kullanılan dolum ve kapama makineleri, üretim süreçlerinin vazgeçilmez parçalarıdır. Modern üretim hatlarının kalbinde yer alan bu makineler, […]