Mudanya Devlet Hastanesi gün sayıyor… Sağlık Bakanlığı projeyi hazırladı, belediye yolları açtı

Daha öneri olarak gündeme geldiği ilk günden itibaren Mudanya Devlet Hastanesi ile ilgili spekülasyonlar yapılıyor.
Kimi…
Yapılan açıklamaları, siyasetçilerin verdiği sözleri gerçekçi bulmuyor ve “aldatmaca” ya da “oyalama” olduğuna inanıyor.
Kimi de…
Hastane yapılacağı açıklamalarına karşın; Bursa’dan Mudanya’ya gidişte, Tepederbent’i aşar aşmaz inerken sol tarafta kalan Aydınpınar Köyü sınırlarındaki arazinin “hastaneye yedirilmeyeceğine, oraya villalar yapılma olasılığının daha fazla olduğuna” inandı.
Doğrusu istenirse…
Arazinin yeri ve önündeki manzaranın güzelliği de bu spekülasyonları körükledi.
Nitekim…
İki gün önce Teperderbent’ten Bademli’nin üst tarafındaki villalara giden yolun girişinden aşağıya doğru iş makinelerinin çalıştığını görenler heyecanlandılar.
Fakat…
İş makinelerinin neden çalıştığı hemen anlaşıldı:
Öncelikle…
Arazi, Milli Emlak Müdürlüğü tarafından hastane yapılmak üzere Sağlık Bakanlığı’na devredilmişti. Büyükşehir Belediye Meclisi’nden hastane için plan değişikliği geçmiş, Mudanya Belediyesi’nde askıya çıkan planda da askı süresinin sonuna gelinmişti.
En önemlisi…
Sağlık Bakanlığı, 100 yataklı Mudanya Devlet Hastanesi’nin projelerini hazırlamıştı. Böylece bir-iki ay içinde ihaleye çıkılabilecek aşama ulaşılmıştı.
İşte…
İki gün önce Mudanya Belediyesi tarafından yol açma çalışması bunun için başlatıldı. İl Sağlık Müdürlüğü de tüm gelişmeleri çok yakından izliyor.
Çünkü…
100 yataklı Mudanya Devlet Hastanesi artık gün sayıyor.