Lig lideri Bursaspor’u camia olarak da büyütecek önemli adım: Bursasporlu Sanayici ve İşadamları Derneği

Diyarbakır’da oynanmaya çalışılan, ancak Diyarbakırspor taraftarlarının Bursasporlu futbolcular ve hakemlere yoğun taş yağmuru nedeniyle yarım kalan Diyarbakırspor-Bursaspor maçıyla ilgili Futbol Federasyonu’nun aldığı karar kurallar açısından olması gereken bir karar.
Yani…
Federasyon, maçı Bursaspor’un 3-0 hükmen kazandığını ilan ederken lütufta bulunmadı, bilakis kuralların gereğini yerine getirdi.
Fakat…
Açıkça söylemek gerekirse, kaygılarımız vardı. Türkiye’nin her zaman kurallarla yönetilen bir ülke olmadığını, kişisel ilişkilerin bazen kuralların önüne geçtiğini bildiğimizden kaygılıydkı.
Diyarbakır’ın özel bir bölge olması da kaygılarımızı arttırıyordu.
Ama…
Diyarbakırspor taraftarı olduğu söylenen bir grup, Diyarbakır’da yarım bıraktığı işi İstanbul’da tamamlayınca Futbol Federasyonu’nun da kuralları işletmekten başka çaresi kalmadı.
Gerçi…
Futbol Federasyonu Başkanvekili Lütfü Arıboğan’ın resmi açıklamasından 15 dakika önce haberi facebookta Bursaspor Fan sayfası aracılığıyla okuduk.
Yine de…
Açıklanan bu karar, Bursaspor’un hakkını veriyor ve Türkcell Süper Ligi’nin lideri haline getiriyor.
O bakımdan…
Sevincimiz çok büyük. Gururluyuz, mutluyuz.
Ligin bundan sonraki maçlarına Bursaspor artık omuzlarında biraz daha ağır bir yükle çıkacak. Fakat inanıyoruz ki, ligi de bugünkü mutluluk ve coşkuyla şampiyon olarak bitireceğiz.
İşte…
Sportif alanlardaki başarılar, spor sahalarının dışında da güçlü yapılarla desteklendiğinde kalıcı oluyorlar.
Nitekim…
Tarihinde ilk kez lig şampiyonluğu yürüyüşü yapan Bursaspor’un başarılarını kalıcı hale getirecek, camia olarak da büyüklüğünü tescilleyecek önemli adımlar atılıyor.
Bu aşamada…
Kuruluşu 25 Mart 2010 Perşembe günü Almira Otel’de açıklanacak olan Bursasporlu Sanayici ve İşadamları Derneği, sahadaki sportif başarıyı büyük camia olarak tescil edecek önemli bir organizasyon.
Kısa adı Bursiad olacak bu yeni derneğin 50 kurucusu var. 25 Mart’taki toplantıda da kurucular bir araya gelip Bursasporlu Sanayici ve İşadamları Derneği’nin başkan ve yöneticilerini seçecekler.
Günlerdir…
Bursaspor’un eski başkanlarından Recep Günay’ın kapı kapı gezerek koordinasyonunu sağladığı Bursiad çatısı altında Bursaspor’un eski başkan ve yöneticileri, Bursa siyasetinin önemli isimleri, milletvekilleri, iş dünyasının ve sanayinin önemli isimleri, öğretim üyeleri, sivil toplum örgütlerinin yöneticileri de yer alıyor.
İşte…
Bursiad’ın 50 kişilik kurucular kurulu:
Cavit Çağlar, Hayri Yazıcı, Nail Yenice, Mehmet Gedik, Necati Özensoy, Gürhan Akdoğan, Turgut Topçu, Cüneyt Dizdar, İsmail Tatlıoğlu, Ali Cakalıoğlu, Muzaffer Önadım, Ferruh Kaya, Osman Çelik, İdris Sevinç, Denizhan Sezgin, Mehmet Karadağ, Hayati Çekiç, Hasan Altınsu, İlyas Kaya, Mehmet Çavuşoğlu, Nihat Akınoğlu, Hasan Erdem, İkram Akyüz, Erdal Uğurluoğlu, Gürcan Gültekin, Ayhan Turan, Hamit Şahin, İskender Kaya, Ahmet Özkul, Turgut Özkan, Cemal Vardar, Murat Şakir, Recep Günay, Kadir Kargılı, Ahmet Dedeler, İsmail Öztat, Halil Kaynar, Ali Ademoğlu, Ali Rıza San, Berat Tunakan, Ali Turan, Tamer Sungur, Serkan Sabuncuoğlu, Celal Gül, Hüseyin Şahin, Saffet Akarsu, Necmettin Kocaman.

Ayrıca…
25 Mart Perşembe günü yapılacak kurucular kurulu toplantısına, programının uygun olması halinde Devlet Bakanı Faruk Çelik’in de katılması bekleniyor.
Bu arada…
Kısa adı Bursiad olan Bursasporlu Sanayici ve İşadamları Derneği’nin yeri de belirlendi. Muradiye’de, Kırkmerdivenler’in başında bulunan ve daha önce İdayder’in kullandığı bina dernek merkezi olacak.
Kuruluş sonrası yönetici ve üyelerin burada toplanıp topluca maça girmek üzere stada inmeleri planlanıyor.
Yanı sıra…
Bursiad’ın hedefleri arasında, gelecek sezondan itibaren deplasman giderlerinin karşılanarak kulübe nefes alma ortamı sağlamak da bulunuyor.
Dernek…
Bursaspor’a mesafeli durdukları şeklinde yakınılan işadamı ve sanayicileri de bu yolla camianın içine çekmeyi hedefliyor.
Bursiad aynı zamanda Bursaspor’un güçlü bir lobisi olacak.

Tanıtım Yazısı

Dolum ve kapama makineleri nelerdir?

Gıda sektöründen kimya endüstrisine kadar geniş bir yelpazede kullanılan dolum ve kapama makineleri, üretim süreçlerinin vazgeçilmez parçalarıdır. Modern üretim hatlarının kalbinde yer alan bu makineler, […]