Katılımlarla büyüyen Bursa TDH, Sarıgül’ün Eskişehir mitingine 3.500 kişiyle gitmeyi hedefliyor

Mustafa Sarıgül liderliğindeki Türkiye Değişim Hareketi Bursa İl Temsilcisi Adil Gökçadır’a çalışmaların nasıl gittiğini sorduk.
“İnanılmaz bir heyecanla çalışıyor, inanılmaz bir ilgiyle gittiğimiz yerlerde karşılanıyoruz” cevabı verdi.
Onu böyle heyecanlandıran gelişmelerin başında, teşkilat görüşmeleri ilk sırada yer alıyor.
Dediği şu:
“Ben iddia ediyorum… Şu an hiçbir siyasi partide bizim teşkilatlarımız kadar inançlı ve heyecanlı kadrolar yok.”
Şunu ekledi:
“Bu da tek taraflı bir heyecan değil elbette. Halktan da çok büyük ilgi ve sevgi görüyoruz. Halkın verdiği enerji bizlerin çalışma şevkini ve heyecanımızı bir kat daha arttırıyor.”
Sonra…
Partileşme sürecindeki bir hareketin yerel lideri olarak yaptığı ilk saha çalışmasını ve buna dair gözlemlerini aktardı:
“İlk kahvehane toplantımızı Osmangazi İlçemizin organizasyonuyla Panayır’da yaptık. Orada gördüğümüz ilgi ve destek bizim için daha da büyük moral oldu.”
Bu arada…
Adil Gökçadır ile birlikte Bursa’da yeni bir dönem başlatan TDH, yeni katılımlarla da sürekli büyüyor.
Nitekim…
Perşembe günü, aralarında Bursa’nın tanıdığı sanayicilerden Raşit Barışıcı’nın yanı sıra, Bursa siyasetinin bilinen isimlerinden Hilmi Sancar ve Nazım İpek’in de bulunduğu yaklaşık 35 kişilik bir grup TDH’ya katıldıklarını açıklayacaklar.
Grup içindeki isimlerden Hilmi Sancar daha önce Demokrat Parti Osmangazi İlçe Başkanı olarak görev yaparken, Sarıgül’ün Bursa’ya gelişi sırasında TDH’ya katılmak üzere istifa etmiş, ancak henüz katılmamıştı.
Yanı sıra…
Bursa siyasetinin aktif ve üretken isimleri arasında yer alan Nazım İpek 1994-1999 döneminde Anavatan Partisi’nde Osmangazi Belediye Meclisi üyeliği yaptıktan sonra il yönetim kurullarında görev almış, daha sonra da Doğru Yol Partisi’ne geçerek yine İl Yönetimi’nde görev yapmıştı.
••••••••••
Perşembe günü yapılacak katılımların yanı sıra, TDH’da şu sıralar bir de büyük hazırlık var.
O hazırlığı TDH Bursa İl Temsilcisi Adil Gökçadır şöyle açıkladı:
“Geçen Pazar günü liderimiz Sayın Mustafa Sarıgül’ün Tekirdağ’daki mitingine 5 otobüsle gittik. Çok güzel bir miting oldu. Şimdi önümüzde 28 Mart’ta Eskişehir mitingi var. Orada da Bursa’yı en iyi ve en geniş şekilde temsil etmek için hazırlık yapıyoruz.”
Hedef şu:
“Sarıgül’ün Eskişehir’deki mitingine Bursa’dan yaklaşık 3 bin 500 kişiyle gitmek ve büyük bir katılım sağlamak istiyoruz. Ben inanıyorum ki Eskişehir’de Bursa’nın bu hareketteki yerini ve gücünü göstereceğiz. Bunun için de ilçe başkanlarımızla sürekli görüşüyorum, hazırlıklara şimdiden başladık.”

Tanıtım Yazısı

Dolum ve kapama makineleri nelerdir?

Gıda sektöründen kimya endüstrisine kadar geniş bir yelpazede kullanılan dolum ve kapama makineleri, üretim süreçlerinin vazgeçilmez parçalarıdır. Modern üretim hatlarının kalbinde yer alan bu makineler, […]