Demokrat Parti Osmangazi’de 3 adaylı kongreyi 99 oyla İsmet Koyuncu kazandı

Demokrat Parti değişik bir süreçten geçiyor… En azından, Anavatan Partisi ile birleşme kurultayı sonrasındaki yeniden yapılanma sürecinin mahkeme kararı ile Bursa’da farklı geliştiğini söylemek mümkün.
Nitekim…
Siyasi Partiler Yasası ve parti tüzüğüne göre, atamanın üzerinden 30 gün geçmesine karşın kongre kararı alınmadığı gerekçesiyle mahkemenin aldığı olağanüstü kongre kararı bugün yerine geldi.
Atatürk Caddesi’ndeki Korutucu İşhanı’nda bulunan Heykel Düğün Salonu’ndaki kongrede, DYP/DP’de ilk kez üç aday yarıştı.
İl Başkanı Ayhan Barışıcı ve yönetiminin katılmadığı kongrede adaylardan Cem Özkardaş 55 oy alırken, DYP döneminin kurucu kadrolarından olan Üstün Tunalıgil’e 60 oy çıktı. Seçimi de 99 oy alan İsmet Koyuncu kazandı. Kongrede 3 oy da geçersiz sayıldı.
Mahkeme kararıyla yapılan olağanüstü kongrede seçilen İsmet Koyuncu başkanlığındaki yeni DP Osmangazi İlçe Yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu:
Semra Görecek, Mustafa Canbaz, Erdoğan Ayık, Aykut Islakoğlu, Mustafa Demirkol, Erol Ay, Yunus Demiray, Ethem Türker, Mehmet Ali Elibol, Filiz Sır, Adem Üney, Mustafa Geniş, Sedat Yıldız, Azmi Kaya, Rahmi Ergüzen, Fikret Bayram, Ramiz Kumova, Erol Zeki Tok.
Olağanüstü kongrede DP Osmangazi Displin Kurulu’na ise şu isimler seçildi:
Rüstem Önder, Selma Çetin, Selami Vatansever, Fuat Aygut, Şerife İyisöyler, Esin Ulutaş, Ali Şeker, Osman Kılıç, Fikret Bacak.
Böylece…
Mahkemenin kararıyla DP delegesinin önüne sandık geldi ve delege de yarışan 3 aday arasında tercihini yaptı.
Ancak…
Gözler de, DP İl Başkanı Ayhan Barışıcı’nın kongre öncesi “Hiçbir yerde aday çıkarmayacağız” açıklamasın “Nasıl olsa kongre sonrası, seçilen yönetim görevden alınacak” şeklinde yorumlanması nedeniyle DP Genel Merkezi’ne çevrildi.
Bakalım…
CHP Osmangazi’de olduğu gibi seçilen yönetimin düşmesi mi sağlanacak, seçilenler görevden mi alınacak, yoksa sandıktan çıkan sonucu Demokrat Parti Genel Merkezi kabullenecek mi?
Bunu da önümüzdeki günler gösterecek.

Tanıtım Yazısı

Dolum ve kapama makineleri nelerdir?

Gıda sektöründen kimya endüstrisine kadar geniş bir yelpazede kullanılan dolum ve kapama makineleri, üretim süreçlerinin vazgeçilmez parçalarıdır. Modern üretim hatlarının kalbinde yer alan bu makineler, […]