Demokrat Parti’de Mustafakemalpaşa da olağanüstü kongre için kayyuma teslim edildi

Önce Osmangazi için mahkeme olağanüstü kongre yapmak üzere kayyum görevlendirdi. Sonra İl yönetimi için aynı kararı verdi. Bunu Orhaneli’de mahkemenin olağanüstü kongre için kayyum ataması kararı izledi.
Bugün de…
Demokrat Parti’de dördüncü olağanüstü kongre ve kayyum haberi Mustafakemalpaşa’dan geldi.
Diğer ilçeler ve İl için olduğu gibi Mustafakemalpaşa’da da yeniden yapılanma kapsamında atanan ilçe yönetiminin Siyasi Partiler Yasası ve parti tüzüğünün belirlediği süre içinde kongre kararı almadığı gerekçesiyle eski yöneticilerden Ahmet Durmaz tarafından dava açılmıştı.
Ancak…
Bu sabah Mustafakemalpaşa Sulh Hukuk Mahkemesi’nde yapılan duruşmada, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan gelen üye listelerinde, davayı açan Ahmet Durmaz’ın üye olarak yer almadığı görüldü.
Bunun üzerine…
Tıpkı İl için açılan davada olduğu gibi, Avukat Mustafa Canbaz tarafından “davacı değiştirme hakkı” istendi. Mahkeme bu talebi kabul edince, Ahmet Durmaz çekildi ve yerine Cevat Canbaz davacı oldu.
Sonrasında da…
Mustafakemalpaşa Sulh Hukuk Mahkemesi, atanan yönetimin gerekli süre içinde kongre kararı almadığı gerekçe olağanüstü kongre kararı alırken, DP Mustafakemalpaşa İlçe kongresini olağanüstü toplamak üzere de İbrahim Yurtsever, Mustafa Akın ve Feruzan Ergil’i kayyum olarak atadı.
Böylece…
Eski il başkanı Füsun Yaşar’ın önderliğinde muhalif ekibin açtığı davalardan dördüncüsü de kazanılmış oldu.