Alkışlanacak çocuklar… Elazığ’daki depremzede çocuklar için kitap ve okul araç gereci topladılar

Haberi Bursa’nın en güçlü internet haber portalı olan www.gundem16.com sitesinde okuduğumuzda çok ilgimizi çekti.
Dahası…
8 yaşındaki çocukların kendiliğinden gösterdiği duyarlılığa hayran olduk.
Haber…
“Çakır İlköğretim Okulu 3 B sınıfı öğrencileri tarafından geliştirilen ve bir kampanyaya dönüştürülen proje kapsamında toplanan oyuncak, kitap ve çeşitli okul malzemeler Elazığ Karakoçan depreminden etkilenen zor durumdaki öğrencilere gönderilecek” diye başlıyor.
Şöyle de devam ediyor:
Çakır İlköğretim Okulu’nda 3. Sınıfta okuyan Deniz ve Eylül Yağmur kardeşler tarafından başlangıçta ihtiyacı olan öğrencilere destek olabilmek için başlatılan çalışma Elazığ depreminden sonra rota değiştirerek “Depremzede öğrencilere destek” kampanyasına dönüştü.
Deniz ve Eylül Yağmur, Miray Fidan, Zeynep Çokunsel, Sude Özkaya, Ezgi Ceren Pınarbaşı, Lara M. Şahin ve Nur Karakaya’nın kampanyaya destek olmaları için okulun diğer öğrencilerine yaptığı anlamlı çağrıda şu ifadeler yer aldı:
“Bizler ihtiyacı olan arkadaşlarımıza yardımcı olabilmek için bir çalışma başlattık. Amacımız yardımlaşma ve paylaşmanın güzelliğini yaşamaktı. Tam da bu sırada Elazığ Karakoçan’da korkunç bir deprem oldu ve deprem bölgesinde yaşayan arkadaşlarımız çok zor günler geçirmeye başladı. Biliyoruz ki, orada yaşayan arkadaşlarımızın şu an pek çok şeye ihtiyacı var. Eğer sahip olduğumuz kitap, okul araç gereçlerini o arkadaşlarla paylaşabilirsek, onları mutlu etmiş olacağız. Böylece biz de çok mutlu olacağız. Sizin de desteğinizle bu kampanyayı bütün okula yaymak ve geliştirmek istiyoruz. Hayat paylaştıkça çok daha güzel olacaktır.”

Açıkça söylemek gerekirse…
Başta da vurguladığımız gibi, henüz ilköğretim 3. sınıf öğrencisi olan 8 yaşındaki çocukların bu yaşta toplumsal dayanışma duygularının gelişmesi, deprem gibi bir felaketin darbesini yemiş yaşıtlarına el uzatması gerçekten çok önemli.
Üstelik…
Projeyi ilk başlatan olan Deniz Yağmur ve Eylül Yağmur kardeşleri tanıyoruz:
Meslektaşımız Özlem Buğday Yağmur ve Özgür Yağmur çiftinin çocukları.
Dahası…
Bursa siyasetinin etkili isimlerinden Güler Buğday’ın torunları.
Hem Deniz ve Eylül kardeşleri, hem onları yetiştiren ailelerini, hem de projeyi kampanyaya dönüştüren Çakır İlköğretim Okulu 3/B sınıfı öğrencileri Miray Fidan, Zeynep Çokunsel, Sude Özkaya, Ezgi Ceren Pınarbaşı, Lara M. Şahin ve Nur Karakaya’yı ve onları destekleyip hedeflerini büyüten okul yönetimini kutluyoruz.

Tanıtım Yazısı

Dolum ve kapama makineleri nelerdir?

Gıda sektöründen kimya endüstrisine kadar geniş bir yelpazede kullanılan dolum ve kapama makineleri, üretim süreçlerinin vazgeçilmez parçalarıdır. Modern üretim hatlarının kalbinde yer alan bu makineler, […]