AK Parti eski il başkanı Sedat Yalçın’ı duygulandıran alkışlar ve sıcak ilgi

Biri cumartesi, diğeri pazar günü… Peş peşe iki gün içinde yapılan iki ayrı siyasi partinin organizasyonlarında siyasetin vefası anlamında ortaya çıkan bir görüntü var.
İlk görüntü…
Adalet ve Kalkınma Partisi’nin cumartesi günü Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde yaptığı İl Danışma Meclisi toplantısında yaşandı.
Toplantıda…
Salonda bulunan bin kadar partiliye, parti yöneticileri ve konuklar takdim ediliyordu. O sırada, eski il başkanı Sedat Yalçın’ın adı anons edilince salondan müthiş bir alkış yükseldi.
Alkışlar arasında yerinden kalkan Yalçın, gözleri dolu dolu olarak partililerini selamladı. Sonra da yerine oturdu.
Fakat…
Partililerin alkışları kesilmedi. Sedat Yalçın’ın yerine oturmasına karşın, İl Danışma Meclisi’ne katılan partililer uzun uzun alkışlamaya devam ettiler.
Ta ki…
Yalçın’dan sonraki isim anons edilinceye kadar. Toplantı düzeni içinde yeni bir isim anons edilince, doğal olarak alkışlar da kesildi.
Alkışlar sürerken Yalçın’ın çok duygulandığını salonda bulunan herkes gördü.
Ardından…
Pazar günü Cumhuriyet Halk Partisi’nin İl kongresi öncesinde bu kez kongrenin yapıldığı Almira Otel’de bir başka siyasi ilgi yaşandı.
Kongreye…
AK Parti Bursa Milletvekili Hayrettin Çakmak ve İl Başkanı Nagip Vardar’ın yanı sıra eski il başkanı Sedat Yalçın da katıldı. Yalçın, partili arkadaşlarıyla birlikte otelde, kongrenin yapıldığı salona ilerlerken önünü kesen CHP’li delegelerin çok sıcak ilgisi ile karşılaştı.
Uzatılan elleri sıkarken hem keyifliydi, hem de cumartesi günü kendi partililerinden gördüğü ilginin ardından pazar günü de rakip partinin delegelerinin gösterdiği ilgi ve sevgiye siyaseten çok duygulandığı belli oluyordu.
••••••••••
Aslında…
Açıkça söylemek gerekirse, siyasette buna benzer görüntülere çok sık rastlanmaz. O nedenle, Sedat Yalçın’ın iki gün arka arkaya alkışlar ve sıcak ilgi nedeniyle yaşadığı duygu seli önemli.
O nedenle…
İki farklı siyasi topluluktan yükselen bu siyasi vefa gösterisini Sedat Yalçın’la konuştuk.
Çok duygulandığı sesinden de belli oluyordu. Öncelikle şu noktaya dikkat çekti:
“Ben AK Parti’liyim. Partime il başkanı olarak hizmet etmenin gururunu yaşadım. Bu süre içinde partim adına güzel işler yaptığıma ve teşkilatla güzel bir bağ kurduğuma da inanıyorum.”
Üzerinde durduğu hassasiyet şu:
“Görevden ayrıldıktan sonra, bu tür hassasiyetleri gözeterek toplantılara pek katılmadım. Çünkü, kimsenin önüne geçmek gibi bir niyetim olmadığı için partide rahatsızlık olmasını istemedim.”
Devam etti:
“Cumartesi günü yapılan İl Danışma toplantısına İl Başkanı Sayın Nagip Vardar beni telefonla arayıp davet ettiği için katıldım. Orada partili arkadaşlarımın yoğun ilgisiyle karşılaşınca da çok mutlu oldum, partimden onur ve gurur duydum.”

Ardından…
Pazar günü CHP kongresindeki tabloyu sorduk. Şunu söyledi:
“Açıkça söylemek gerekirse, CHP delegelerinin gösterdikleri ilgiye çok şaşırdım. Ondan da ayrı bir mutluluk ve onur duydum. Kendilerine çok teşekkür ediyorum.”
Şu yorumu yaptı:
“Siyasette vefa olmaz deniyor… Ama benim hafta sonu iki gün üst üste yaşadıklarım, siyasette vefanın da olduğunu gösteriyor. Siyaset adına bundan da gurur duydum.”
Doğrusu istenirse…
Oluşan bu güzel siyasi vefa tablosunu biz de çok önemsedik.
Demek ki…
Siyasetçi iz bıraktığında bu tür tablolar oluşabiliyormuş.

Tanıtım Yazısı

Dolum ve kapama makineleri nelerdir?

Gıda sektöründen kimya endüstrisine kadar geniş bir yelpazede kullanılan dolum ve kapama makineleri, üretim süreçlerinin vazgeçilmez parçalarıdır. Modern üretim hatlarının kalbinde yer alan bu makineler, […]