Abdüllatif Şener Bursa’yı pilot bölge seçti… Nisan ayında 2 günlük çıkarma yapmaya geliyor

Kim ne derse desin… Abdüllatif Şener; hatipliği etkileyici olmasa da, konuşmaları kitleleri coşturamasa da söyledikleriyle dikkat çeken bir parti lideri olarak kabul görüyor.
Çünkü…
Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kurucuları arasında yer alması, 5 yıl Başbakan Yardımcılığı yapması, 22 Temmuz 2007 seçimlerinde aday olmayıp yollarını ayırdıktan sonra Türkiye Partisi’ni kurması nedeniyle içeriden en fazla bilgiye sahip lider özelliği taşıyor.
Dahası…
Daha AK Parti’den ayrılmadığı günlerden itibaren toplumun “güvenilir siyasetçi” kabul ettiği bir kişi.
O bakımdan da…
Yaygın medya pek yer vermese de, kamuoyu Abdüllatif Şener’in söylediklerini dikkatle dinliyor. Gerçi bugün için o söylenenlere pek fazla tepki alınamıyor, ama günü geldiğinde kimi iddialarının daha geniş yankı bulacağı da şimdiden belli.
Nitekim…
Şener’in konuşmaları, kurucusu olduğu eski partisinde her yerden daha dikkatli şekilde dinleniyor ve çalışmaları yakından izleniyor.
İşte…
Siyasetin yeni lideri, Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener nisan ayının hemen başında iki günlük bir çıkarma için Bursa’ya geliyor.
Programın ana hatları belli.
Buna göre…
Şener, 6-7 Nisan tarihlerindeki iki günlük ziyaretinin ilk gününde, yani 6 Nisan 2010 Salı günü Uludağ Üniversitesi’nde öğrencilerle bir araya gelecek ve konferans verecek.
Ardından…
Ziyaretin ikinci gününde, yani 7 Nisan 2010 Çarşamba Bursa’da bazı ziyaretler yapacak ve toplantılara katılacak. Bu arada, Türkiye Partisi Bursa teşkilatlarıyla da bir toplantıda bir araya gelecek.
Ayrıca…
7 Nisan Çarşamba akşamı Anasiad organizasyonunda Bursalı sanayici ve işadamlarıyla buluşacak ve reel sektörlerin temsilcilerinden yaşadıkları sorunları dinleyecek.
Bu arada…
Bursa’yı pilot bölge olarak kabul eden Şener, nisan ayının başındaki 2 günlük ziyaretin ardından mayıs ayında bu kez, Çekirge Caddesi üzerinde, Kültürpark’ın Yaycılar Kapısı karşısında bulunan TP İl Başkanlığı’nın açılışı için bir kez daha Bursa’ya gelecek.