Yenişehir Havaalanı’nda şok: SunExpress tarifeli tüm uçak seferlerini iptal etti

Bursa’da neredeyse herkesin ortak kaygısı Yenişehir Havaalanı’nın çalışması, buraya daha çok uçağın inip kalkması.
Yenişehir’den, diğer büyük kentlerde olduğu gibi Türkiye’nin her yerine uçak seferleri olması da en büyük isteklerden biri.
Hatta…
Bursa’nın özellikleri nedeniyle Yenişehir Havaalanı’nın yurt dışı seferlere açılarak uluslararası havaalanı olması da Bursa’nın önemli beklentilerinden.
Nitekim…
Başta siyasi otorite olmak üzere Valilik, Büyükşehir Belediyesi, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ile turizm camiası ve sivil toplum örgütleri bu uğurda yıllardır önemli çalışmalar yaptılar.
O girişimler sonucu Türk Hava Yolları sefer koyduğunda büyük bir mutluluk oluştu. Seferlerin sürebilmesi için BTSO koltuk garantisi verdi ve boş koltukların bedelini ödedi.
Dahası…
Sivil toplum örgütleri destek olmak amacıyla uçuşlarda toplu bilet alıp üyelerini yönlendirdi.
Buna karşın…
Seferlerin ilgi görmesine ve dolu gidip gelmesine karşın THY uçuş programından Bursa’yı çıkardı, Bursa’daki Bölge Müdürlüğü’nü de kapattı.
Kapatırken de…
Uçuşların yine bir THY ortaklığı olan SunExpress tarafından, hem de yeni hatlar eklenerek sürdürüleceğini açıkladı, Bursa’ya da bunun güvencesini verdi.
Antalya uçuşları da eklenince hava yolunu önemseyen Bursalılar rahatladılar.
Geçen süreçte…
SunExpress’in Yenişehir Havaalanı’ndan Trabzon, Erzurum ve Antalya seferleri büyük ilgi görerek devam etti.
Ne var ki…
Bugün alınan bir karar, Yenişehir Havaalanı’ndan daha çok sefer yapılmasını bekleyen ve bunun için uğraş veren herkesi şok etti.
Çünkü…
SunExpress, 18 Şubat 2010 itibariyle Yenişehir’den yaptığı tüm tarifeli uçak seferlerini iptal etti. İlgili yerlere bildirilen kararda, önümüzdeki yaz döneminde de Yenişehir’den sefer planlanmadığı duyuruldu.
Yani…
19 Şubat sabahından itibaren Yenişehir Havaalanı’na SunExpress’in tarifeli uçakları inip kalkmayacak. Antalya seferlerinin yaz aylarında arttırılması ve bunun yanında başka turizm merkezlerine de uçuş konulmasını beklentisi de gerçekleşmeyecek.
Sözün kısası…
Türk Hava Yolları yolu potansiyeli olmasına ve yolcu sayısı giderek artmasına karşın önce kendi uçuş programından, sonra da ortaklığı olan SunExptess’in uçuş programından Yenişehir Havaalanı’nı çıkararak Bursalılara büyük bir kazık attı.

Tanıtım Yazısı

Dolum ve kapama makineleri nelerdir?

Gıda sektöründen kimya endüstrisine kadar geniş bir yelpazede kullanılan dolum ve kapama makineleri, üretim süreçlerinin vazgeçilmez parçalarıdır. Modern üretim hatlarının kalbinde yer alan bu makineler, […]