Türkiye Partisi MKYK Üyesi Prof. Dr. Volkan Akyol’dan iktidara hodri meydan: Bursa’da muhalefet var

Yeni dönem siyasetinin yükselen değerlerinden biri olarak Prof. Dr. Volkan Akyol dikkati çekiyor.
Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi olan Volkan Hoca, ülke sorunlarına yönelik tespitlerini ve bunların çözümüne yönelik önerilerini zaman zaman paylaşıyordu.
Bununla birlikte…
Abdüllatif Şener liderliğindeki Türkiye Partisi’nde Şener’in daveti üzerine Kurucular Kurulu Üyesi olarak görev aldı. Sonra da TP’nin Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak parti yönetiminde söz sahibi oldu.
Şimdi..
Ülke sorunlarını siyasi olarak daha yakından izliyor ve önerilerini yine bu doğrultuda, üstelik daha geniş alanda dile getirmeyi sürdürüyor.
Yani…
Türkiye için düşünmeye ve sorunlara çözüm üretmeye devam ediyor.
Prof. Dr. Volkan Akyol ile sık sık sohbet ederiz. Son sohbetimizde biraz Bursa ve siyaseti üzerine konuştuk.
Gördük ki…
Devlet Bakanı Faruk Çelik’in aktardığımız bir açıklamasına fena halde takılmış.
Dedi ki:
“Sizin yazınızda okudum… Sayın Bakan Bursa’da muhalefet olmadığını söylüyor. Oysa Bursa’da muhalefet var. En azından, Türkiye Partisi olarak Bursa’da muhalefet yapılabildiğini göstereceğiz.”
Örnek verdi:
“Bakın her yağmur yağdığında Bursa’yı sel götürüyor. Ama buna karşı önlem alınacağına, Uludağ ile uğraşılıyor. Tamam Uludağ için de bir şeyler yapalım ama, önce şehirdeki sorunları halledelim.”

Devam etti:
“Bu bir örnek… Biz kent sorunlarıyla ilgili geniş kapsamlı bir çalışma yapıyoruz. Belediyeler neler yapmış, neleri yapmamış hepsini ortaya koyacağız. Yine genel idare olan hükümet Bursa’ya ne yapmış, neyi yapmamış, onu da sergileyeceğiz.”
Sonra da şu çağrıyı yaptı:
“Ben buradan sizin aracılığınızla Sayın Bakan’a bir çağrıda bulunmak istiyorum, hatta hodri meydan diyorum. Kendisiyle istediği televizyonda canlı yayına çıkalım ve tartışalım. O zaman Bursa’da muhalefet olduğunu kendisi de anlayacak.”