Saadet Partisi Yıldırım’dan çok özel bir proje daha: Yıldırım’da Rahmet Günleri

Kim ne derse desin… Son dönem Bursa siyasetinin en renkli ve üretken isimleri arasında Saadet Partisi Yıldırım İlçe Başkanı Ali Mollasalih’in çok ayrı bir yeri var.
Hatta…
İçinde bulunduğumuz süreçte, halka yönelik etkinlikler kapsamında Bursa’nın en üretken siyasetçisi olduğunu söylemek bile mümkün.
Dahası…
Saadet Partisi’nde İl Gençlik Kolu Başkanı olarak yola çıktığı ekibiyle şimdi ana kademede Saadet Partisi Yıldırım İlçe Başkanı olarak çalışmaya devam ediyor.
Yani…
Liderlik özelliğinin gereğini yerine getiriyor, siyaseti kadrosuyla birlikte yapıyor, arkadaşlarıyla kenetlenmiş olarak üretmeye devam ediyor.
Açıkça söylemek gerekirse…
Siyasette bu bile çok önemli bir ayrıcalık ve siyaset yapma tarzı olarak karşımıza çıkıyor.
Çünkü…
Geleneksel siyasette genellikle ekip içi çekişmeler ve ayak oyunları öne çıkarken, Mollasalih’le birlikte Gençlik Kolları’ndan gelen ekip her şartta bütünlüğünü koruyor.
O bakımdan…
Mollasalih’in gösterdiği ekibi bir arada tutma becerisi kadar, ekibin de bir arada durma kararlılığı önem taşıyor.
İşte…
Böylesine birbirine bağlı ve üretken bit yapıya sahip olan Saadet Partisi Yıldırım İlçe kadrosu, bugüne kadar Bursa siyasetinde görülmemiş etkinliklere imza atıyor.
Daha dün yerel gazetelerde vardı. Yıldırım esnafını sabahları ziyaret edip “siftah bizden” projesi başlatmışlar. Elbette siftah alışverişi yapmak adına dükkanda ne varsa satın almayacaklar ama bu bile esnafa moral özelliği taşıyor.
Yine…
Şu günlerde Yıldırım caddelerinde “Sevgi dolu bir dünya için biz çocuklarımızı seviyoruz” yazılı pankartlar asılı. Bu da sevgi üzerine farklı bir mesaj.
Ali Mollasalih liderliğindeki Saadet Yıldırım ekibi şu sıralar yine çok farklı ve çok özel yeni bir proje üzerinde çalışıyorlar:
Yıldırım’da rahmet günleri.
Proje…
Öncelikle mahallelerde yaşamlarını yitirenleri rahmet okuyarak anmayı hedefliyor ve her mahallede ayrı ayrı organize edilecek.
Buna göre…
Belirlenen mahallede iki ay öncesinden bir çalışma başlatılarak, yaşamlarını yitirenler ve özellikleri belirlenecek.
Bu bilgiler anma günü mahallede dağıtılmak üzere bir broşür haline getirilecek.
Sonra da…
Yine belirlenen günde mahalle camisinde mahallenin vefat edenleri için mevlid okunup hatim indirilecek. İkindi namazından sonra yapılacak duada da helva dağıtılacak.
Etkinlik sırsında, mahallede yaşamlarını yitirenlerin adlarının yazılı olduğu bir de brandadan pankart asılacak. Pankartta kesinlikle siyasi amblem ya da sembol yer almayacak.
Yani, etkinlik politize edilmeyecek.
Bu şekilde Yıldırım’ın tüm mahallelerinde yaşamlarını yitirenler rahmetle anılmış olacak.
İlk uygulama ise…
11 Nisan 2010 günü Yavuz Selim Mahallesi’nde gerçekleştirilecek. Saadet Yıldırım kadroları bu mahallede yaşamlarını yitirenleri tespit etme çalışmalarını sürdürüyorlar. Çalışmaların başlangıcında halkın gösterdiği sıcaklık ve ilgiden de çok memnunlar.
Bu arada…
Yavuz Selim’deki ilk rahmet etkinliğinin bir farkı olacak.
11 Nisan’da ikindi namazı sonrası camideki hatim, mevlid ve duadan sonra akşam da mahalle meydanında Dünden Bugüne Yavuz Selim konulu bir sinevizyon gösterisi yapılacak.