Nilüfer Belediyesi, TBMM Üstün Hizmet Ödülü’ne Cavit Çağlar’ı aday gösterdi

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı tarafından her yıl TBMM Üstün Hizmet Ödülü veriyor.
Bu ödül…
Yasal düzenleme gereği; illerde Türkiye Cumhuriyeti devleti ve milletine ulusal ve uluslararası düzeyde üstün hizmetlerde bulunanlarla, Türkiye’nin tanıtımına katkı sağlayanlara, halkın refahı, eğitimi, mutluluğu ve sosyal gelişimi için yararlı hizmetlerde bulunanlara, ayrıca milli egemenlik ve demokrasi konularında yaptıkları bilimsel çalışmalarda başarı gösterenlere veriliyor.
O bakımdan…
Ödüllerin manevi anlamı çok büyük.
Zaten…
İllerden belirlenen adaylara ödüllerin verilmesi de her yıl görkemli bir törenle gerçekleşiyor.
İşte…
Bu anlamlı ödüle, yani TBMM Üstün Hizmet Ödülü’ne bu yıl Nilüfer Belediyesi tarafından; Bursa’ya bugüne kadar başta sanayi olmak üzere çok önemli yatırımlar yapan, siyaset yaptığı dönemde de Bursa’ya önemli hizmetlerin gelmesini sağlayan, ayrıca eğitime hizmet anlamında da okul yaptıran Cavit Çağlar aday gösterildi.
Kararı…
Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey bir yazıyla Çağlar’a bildirdi.
Yazıda…
Çağlar’ın eğitime hizmet amacıyla Nilüfer’de yaptırdığı Cavit Çağlar İlköğretim Okulu nedeniyle Nilüfer Belediyesi olarak TBMM Üstün Hizmet Ödülü’ne aday gösterildiğini kaydeden Başkan Bozbey ayrıca şu görüşlere yer verdi:
“Eğitim, çağdaşlaşma yolundaki en önemli yoldur. Çocuklarımız, yapımına destek verdiğiniz okulda aldıkları eğitimle, yarınlarımızı çağdaşlaşma yolunda temsil edecek, Atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda hizmet sunacaklardır. Kenhimize yapmış olduğunuz yatırımlar, aydınlık yarınlarımız için çocuklarımıza birer armağandır.”
Yazının son bölümünde ise Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey¸ödüle aday gösterdiği işadamı ve sanayici Cavit Çağlar’a şöyle seslendi:
“Ülkemizin çağdaşlaşması yolunda sağladığınız katkı için kendi adıma ve kentim adına teşekkür eder, saygılarımı sunarım.”