Milli Eğitim İl Müdürü Gülsar’dan başucu kitabı: Laleler Yeniden Açsın

Atilla Gülsar tam 34 yıllık eğitimci. 2 yıldır Bursa İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapıyor. Ama meslek yaşamında Bursa’nın daha farklı bir önemi var.
Çünkü…
Gülsar, 2000-2004 yılları arasında Bursa’da bulundu ve İlköğretim Müfettişi olarak görev yaptı. Ardından 2004 yılında Adana’ya İl Milli Eğitim Müdürü olarak gitti. 4 yıl sonra da, müfettiş olarak ayrıldığı Bursa’ya bu kez İl Milli Eğitim Müdürü olarak geri döndü.
Bir yönetici için bu elbette büyük bir şans.
Nitekim…
Gülsar da, çok iyi bildiği ve Milli Eğitim teşkilatını yakından tanıdığı Bursa’da hiç yabancılık çekmeden çok hızlı başladı. Başarıyla da görevini sürdürüyor.
Bununla birlikte…
34 yıllık eğitimci Atilla Gülsar ilk kitabı olan Rehberlik ve Birey Tanıma Teknikleri’nin ardından ikinci kitabını şu sıralarda yayınlamanın mutluluğunu yaşıyor:
Laleler Yeniden Açsın.
Piyasaya Sentez Yayınları’ndan çıkan kitap, gerçek anlamda bir başucu eseri özelliği taşıyor.
Çünkü…
Kitapta birey-aile-eğitim üçgeninde gözleme dayalı çok özel öyküler yer alıyor ve bu öykülerden çıkarılan dersler paylaşılıyor.
İbret öykülerini ve derslerini bir solukta okuyup bitirdik. Kitabın girişinde Milli Eğitim İl Müdürü Atilla Gülsar önemli bir tespitini paylaşıyor:
“Bazı milletler, iç boğuşmalardan ve dış baskılardan çok etkilenerek kendi içinde kaos yaşar ve yok olurlar. Bazı milletler ise yaşam kalitelerini yükselterek, mükemmele doğru yol alarak insanca bir hayat sürerler. Milletlerin içine düştüğü bunalımlar, sadece o ülkeyi yöneten cumhurbaşkanını, başbakanı, bakanları ve milletvekillerini ilgilendirmez. O millete mensup her birey bu buhrandan doğrudan veya olaylı olarak sorumludur.”
Biz de…
Gerçek bir başucu eseri gördüğümüz kitabından dolayı İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar’ı kutluyoruz. Başta eğitimciler olmak üzere herkese öneriyoruz.

Tanıtım Yazısı

Dolum ve kapama makineleri nelerdir?

Gıda sektöründen kimya endüstrisine kadar geniş bir yelpazede kullanılan dolum ve kapama makineleri, üretim süreçlerinin vazgeçilmez parçalarıdır. Modern üretim hatlarının kalbinde yer alan bu makineler, […]