DP’ye bir kötü haber de Mustafakemalpaşa’dan… Üye ve karar defterlerine mahkeme tedbir koydu

Birleşme sonrası yeniden yapılanma sürecinde teşkilatların görevden alınmalarıyla başlayan sıkıntı Demokrat Parti’de giderek büyüyor.
Geçen hafta…
Atamanın üzerinden 30 gün geçmesine karşın kongre kararı alınmadığı gerekçesiyle Bursa 2. Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından Osmangazi İlçe için olağanüstü kongre kararı verilmesi ve olağanüstü kongreyi yapması için de kayyum atanması tam bir sürpriz olmuştu.
Bugün de…
Aynı gerekçeyle, yani atamanın üzerinden 30 gün geçmesine karşın Mustafakemalpaşa İlçe’de atanan yönetimin kongre kararı almaması nedeniyle Mustafakemalpaşa Sulh Hukuk Mahkemesi’nde açılan davanın duruşması vardı.
Mahkeme…
Bugünkü duruşmada olağanüstü kongre kararı vermedi ama yargılama süresince üye kayıt ve karar defterlerinin kontrol altına alınması amacıyla tedbir kararı aldı.
Bunun için de…
DP Mustafakemalpaşa teşkilatından Mustafa Akın mahkeme tarafından geçici kayyum olarak atandı.
Ancak…
Akşam saatlerinde Mustafakemalpaşa İcra Memuru ile birlikte DP İlçe Başkanlığı’na giden geçici kayyum, parti kapalı olduğu için, teedbir kararı gereği üye ve karar defterlerini teslim alamadı.
O nedenle…
Aynı işlem için yarın bir kez daha DP Mustafakemalpaşa İlçe Başkanlığı’na gidilecek.
Bu arada…
Peş peşe yargı kararları ortaya çıkması üzerine DP Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk’un Başdanışmanı Hamdi Üçpınarlar bu akşam Bursa’ya geldi.
Üçpınarlar,
gece Genel İdare Kurulu Üyesi Orhan Efe ile  İl Başkanı Ayhan Barışıcı’nın yanı sıra İl Yönetim Kurulu Başkanlık Divanı ve ilçe başkanlarıyla bir araya gelip durum değerlendirmesi yaptı.