CHP Osmangazi’de Zafer Ekici dönemi başladı: “Geçen dönemden hiçbir şey kalmayacak, kavgalar bitecek”

Kayyum yönetiminde yapılan olağanüstü kongrede seçilen Recep Tek yönetiminin “Genel Merkez kararlarına ve uyarılarına uymamaktan tedbirli olarak disipline verilmeleri” üzerine boşalan Cumhuriyet Halk Partisi Osmangazi İlçe’nin artık yeni bir başkan ve yönetimi var.
Gerçi…
Genel Merkez tarafından yeni atamayla görevlendirilen CHP İl Başkanı Gürhan Akdoğan kararını çok önceden Zafer Ekici olarak vermişti ama disipline sevk kararına itirazlar nedeniyle doğan hukukî süreç atama süresini biraz uzattı.
Fakat…
Yapılan tebligatlar nedeniyle doğan yasal süreler dolduktan sonra dün akşam yapılan CHP İl Yönetim Kurulu toplantısında, bugüne kadar İl Saymanı olarak görev yapan Zafer Ekici yeni dönem için CHP Osmangazi İlçe Başkanı olarak atandı.
Dahası…
Ekici’nin 14 kişilik Osmangazi İlçe Yönetim Kurulu da dün akşamki yönetim kurulu toplantısında onaylandı.
Buna göre…
7’si Kurtuluş Akdeniz yönetiminde de yer alan isimlerden oluşan Zafer Ekici’nin 14 kişilik yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:
Alpaslan Saralar, Feriha Kaplan, Gülhan Basmacı, Hıdır Çakmak, Hulusi Köylüoğlu, İsmail Kemankaş, Macide Arıkan, Mustafa Pekuçar, Naci Sınak, Nezahat Aldemir, Niyazi Peker, Selçuk Mercan, Sercan Akderin, Zeynel Kirte.
Böylece…
Yerel gazetelerde günlük köşe yazan arkadaşlarımızın “adı düşünülenler arasında” gösterdiği, ama bu siteden 9 Şubat günü “atanmasına karar verildiğini” duyurduğumuz Zafer Ekici dönemi bugünden itibaren CHP Osmangazi’de resmen başlamış oldu.
Demokratik Sol Parti’de il sekreteri olarak tanıdığımız, daha sonra İsmail Cem liderliğindeki Yeni Türkiye Partisi’nde Kemal Sulaoğlu’ndan sonra il başkanlığı yapan, son dönemde ise CHP’de il saymanı olarak görev üstlenen, dün akşamdan beri de resmen CHP Osmangazi İlçe Başkanı olan Zafer Ekici ile önümüzdeki süreci konuştuk.
Öncelikle…
Yeni dönemin şifresini şu sözlerle verdi:
“Geçmişe dönük hiçbir şey bırakmayacağız. Artık CHP’de kavgalar ve gürültüler dönemi bitti, hepsi geride kaldı.”
Hedefini ise şu sözlerle ortaya koydu:
“İnsanî yaklaşımlarla Osmangazi’ye yakışan bir sürecin içinde olacağız. Halkla iç içe olacağız.”
Bir mesaj da parti içine verdi:
“Bugüne kadar süreç içinde ne yaşandıysa yaşandı artık onların hepsi bitti. Bundan sonraki süreçte, bugüne kadar kaybettiklerimizi yeniden kazanacağız.”

Tanıtım Yazısı

Dolum ve kapama makineleri nelerdir?

Gıda sektöründen kimya endüstrisine kadar geniş bir yelpazede kullanılan dolum ve kapama makineleri, üretim süreçlerinin vazgeçilmez parçalarıdır. Modern üretim hatlarının kalbinde yer alan bu makineler, […]