Sarıgül’ün tabanını CHP üzerine kurması bekleniyordu, DP kadrolarını daha çok etkiliyor. Bir ekip daha yolda…

Sosyaldemokrat bir siyaset geçmişi var… Cumhuriyet Halk Partisi ve Demokratik Sol Parti’de siyaset yaptı.
Bu geçmişte…
CHP’de Deniz Baykal’a karşı yürüttüğü liderlik yarışı ile kamuoyunun önüne çıktı.
Fakat…
CHP’de biraz da sürpriz şekilde çıkmak zorunda kaldığı liderlik yarışı onu, son seçimde Demokratik Sol Parti’den Şişli Belediye Başkanlığı’na yeniden seçilmeye sürükledi.
Şimdi ise…
Türkiye Değişim Hareketi’nin lideri olarak kitlelerin karşısına çıkıyor ve son dönemde durgunlaşan siyaset ortamını hareketlendiriyor.
Dahası…
Mustafa Sarıgül bugün için kitleleri etkileyebilen, heyecan verebilen bir lider olarak dikkat çekiyor.
Nitekim…
TDH’nın Bursa Merkezi’ni açmak için geldiğinde, Sarıgül’ün bu özelliğini daha iyi görebilme fırsatı elde ettik.
Gerçi…
Kimileri Bursa’da topladığı kalabalık için taşıma yorumları yaptı ama, bazı özel durumları da göz önünde bulundurmak gerekiyor.
Örneğin…
Sarıgül için Bursa’da toplanan insanların neredeyse ülkenin her yanından geldiklerini gördük. Ortada henüz bir partinin olmadığı süreçte, insanların nereden gelmiş olurlarsa olsunlar, bir belediye başkanının peşine takılıp saatlerce yol kat etmeyi göze almalarını küçümsememek gerekiyor.
Bu noktada…
Dikkat çeken bir şey daha var:
Sosyaldemokrat geçmişi ve CHP’deki liderlik mücadelesi nedeniyle Sarıgül’ün liderliğindeki TDH kadrolarını daha çok CHP kökenlilerden oluşturması bekleniyordu.
Ne var ki…
Bursa’da TDH’ya ilginin daha çok Demokrat Parti saflarında yoğunlaştığını gördük.
Özellikle…
Sarıgül’ün Şehreküstü’deki konuşması öncesinde DP’den ve DP ile birleşen Anavatan kadrolarından kopan ekiplerin TDH’ya yöneldikleri dikkat çekti.
Bu durum biraz da DP-Anavatan birleşmesinde umut göremeyenlerin ya da beklediğini bulamayanların yeni bir tercih yapma zorunluluğu hissetmelerinden kaynaklandı, ama yine de beklentilerin dışında bir hareket olarak gündeme geldi.
Nitekim…
Aynı eğilimin şu sıralarda devam ettiğini gözlemliyoruz.
Kulağımıza, DP’deki yeni yapılanmanın ardından bir ekibin daha yönünü TDH’ya çevirdiği haberleri geliyor.
O ekibin de…
DP Osmangazi İlçe Başkanı olarak görev yaparken Sarıgül’ün gelişi sırasında TDH’ya geçen, ancak DP yönetiminin savunma refleksiyle “Biz daha önce görevden almıştık” açıklaması yaptığı Hilmi Sancar’ın yönetim kurulunda bulunanlar ağırlıklı olduğu yine kulağımıza gelen haberler arasında.
Anlaşılan o ki…
Bursa siyasetini önümüzdeki günlerde yeni bir toplu geçiş hareketi bekliyor. Bakalım o süreçte neler yaşanacak…

Tanıtım Yazısı

Dolum ve kapama makineleri nelerdir?

Gıda sektöründen kimya endüstrisine kadar geniş bir yelpazede kullanılan dolum ve kapama makineleri, üretim süreçlerinin vazgeçilmez parçalarıdır. Modern üretim hatlarının kalbinde yer alan bu makineler, […]