İzmir’deki Sarıgül mitingine giden Bursa ekibinde sürpriz isimler aynı araçtaydı

Cumartesi günü öğleden sonra başlamak üzere Bursa’dan İzmir’e doğru çok sayıda özel araç ve otobüs yola çıktı. Konvoylar pazar sabahı daha da yoğunlaştı.
Hedeflerinde ise…
Türkiye Değişim Hareketi’nin lideri olan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün tam bir gövde gösterisine dönüştürmeyi planladığı İzmir Mitingi vardı.
Ancak…
Yola çıkan araçlar arasında biri, yolcularının özelliği nedeniyle biraz daha dikkat çekti.
Daha doğrusu…
Her gün yeni katılımlarla biraz daha büyümekte olan Sarıgül hareketi için sürpriz bir yeni katılımı haber verir gibiydi.
O araçtaki ekibi…
2004-2009 döneminde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Yıldırım Belediye Meclisi Üyesi olarak görev yaparken Mustafa Sarıgül’ün ilk çıkışına destek veren, hatta Sarıgül’ün biraz da Deniz Baykal’la planlanandan önce yarışmak zorunda kaldığı genel başkan adaylığında, dönemin CHP yönetiminin karşı tavrına rağmen Bursa’dan ilk desteği açıklayan Necdet Sağır organize etmişti.
Yanında…
Çocukluk arkadaşı Ahmet Kömbe vardı.
Anavatan Partisi’nde sondan bir önceki il başkanı olan, Bursa siyasetinin etkin ve üretken isimleri arasında yer alan Kömbe, il başkanlığından ayrıldıktan sonra Hayat gazetesinde günlük siyasi yazılarıyla gözlem ve deneyimlerini paylaşıyor.
O bakımdan…
Bir şekilde köşe yazarı kimliği de bulunduğu için Kömbe’nin Sarıgül mitingini izlemek üzere İzmir’e gitmesinde anormal bir durum yok.
Ne var ki…
Sarıgül’ün Bursa’daki mitingini bitirdikten sonra telefonla arayıp izlenim ve görüşlerini sorduğu kişilerden birinin Ahmet Kömbe olduğu da biliniyor.
Bununla birlikte…
Araçtaki üçüncü kişi tam bir sürpriz özelliği taşıyor:
Görükle’nin son belediye başkanı CHP’li Mustafa Biltekin.
Gerçi…
Görükle’nin yanı sıra, siyasi geçmişinin de katkısıyla CHP siyasetinde etkin bir yeri olan Biltekin’in bir süredir Sarıgül hareketine sıcak durduğu konuşuluyordu. Ama İzmir Mitingi biraz da bu sıcaklığın yakınlığa dönüştüğünün göstergesi oldu.