Bursaspor’a başkanlığı konuşulan Faruk Çelik’ten çıkış formülü: “Biri gelsin kurtarsın, dünyada böyle bir formül yok, kent olarak bütünleşip kolektif bir bakışla hareket etmeliyiz

FARUK ÇELİK
FARUK ÇELİK
FARUK ÇELİK

Salı akşamıydı… Bursaspor için dertlenen dostlardan biri “Faruk Çelik başkan olacakmış, öyle konuşuluyor” dedi.
Bunu söylediğinde…
Bakanlık günlerinde Bursaspor için en çok yardım toplayan Faruk Çelik’in Ziraat Bankası Yönetim Kurulu Üyeliği’nin üzerinden 2 saat bile geçmemişti.
Ardından…
Gece sosyal medyada yayılmaya başladı, çarşamba akşamı da Bursaspor Divan Kurulu’nda konuşulunca haberi perşembe günü Olay’da yer aldı.
Bunun üzerine…
Siyasi geçmişinde AK Parti Grup Başkanvekilliği, 2 kez Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Devlet Bakanlığı, Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı gibi görevler bulunan Faruk Çelik’i aradık ve aday olup olmadığını sorduk.
O da şunu söyledi:
“Bursaspor’da yöneticilik yapan, görevler alan, camianın içinden arkadaşlar geliyorlar, düşüncelerini söylüyorlar, oturup konuşuyoruz.”
Bu noktada…
“Bursaspor gerçekten çok zor durumda. Biz de zaten hep zor günlerde hatırlandık, ama hatırlanmış olmaktan da mutluyuz” dedi ve ekledi:
“Bunlar benim dışımda konuşulan konular. Benim isteğimle gündeme gelen ve içinde yer aldığım konular değil.”
Bakışı şu:
“Bursaspor yalnızca sportif değil, ekonomik açıdan da çok zor durumda. O nedenle bir kurtarıcı aranıyor. Oysa Bursaspor kurtarıcılarla kurtulmaz.”
Şunu vurguladı:
“Bir kişi gelsin kurtarsın, dünyada böyle bir formül yok. Kent olarak bütünleşmemiz, hep beraber elimizi taşın altına sokmamız gerekiyor. Kolektif bir bakışla hareket etmek gerekiyor.”
Hedefi de gösterdi:
“Geçmişe değil, geleceğe bakmamız gerekiyor. Hem de hiç vakit geçirmeden harekete geçmemiz ve geleceği doğru planlamamız gerekiyor.”
Düşüncesi de şu:
“Birlikteliğin sağlanması, geçmişi değil geleceği düşünen bir Bursa için bana düşen arkadaşlık, ağabeylik, dostluk, Bursasporluluk görevimi yaparım. Dayanışma ortamı oluşmasına katkı sağlarım.”
Kararı da şu:
“Başkanlık, yöneticilik gibi konular Bursaspor için şu an çok tali konular. Benim gündemimde de başkanlık yok, yalnızca Bursa ve Bursaspor var.”