İYİ Parti’de son gün sürprizi… Bursa’daki kamuoyu araştırmaları İsmail Tatlıoğlu’nun adaylığını işaret etti, listede bir de gazeteci var!

SMAİL TATLIOĞLU VE MERAL AKŞENER
SMAİL TATLIOĞLU VE MERAL AKŞENER

Seçimin en yeni partisi İYİ Parti aday adaylığı başvurularında AK Parti’den sonra en çok ilgi gören ikinci parti oldu. Bursa’dan da 93 başvuru geldi.
Yöntem olarak…
Türkiye çapında çok geniş tabanlı olarak yaptırılan kamuoyu anketi İYİ Parti için aday listelerinin oluşturulmasında birinci kriter kabul ediliyor.
Kulağımıza…
Bursa’da yaptırılan ankette Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu’nun öne çıktığı geldi. Yanı sıra, liste oluşturma amacıyla Bursa’da yapılan görüşmelerden de Tatlıoğlu işareti alındığı konuşuluyor.
1999’da DYP Büyükşehir Adayı olarak girdiği yarışı İsmail Hoca sandıkta kaybetti, ama Bursa’nın sevgisini ve güvenini kazandı.
O bakımdan…
İYİ Parti lideri Meral Akşener’le geçmişten beri birlikte siyaset yapan Tatlıoğlu’nun anketlerden çıkması ve konuşulması kimseye sürpriz gelmedi.
Yanı sıra…
İYİ Parti Bursa listesinde Hasan Toktaş, Yüksel Yılmaz, Selçuk Türkoğlu gibi isimlerin yanı sıra bir de gazeteci olması bekleniyor: Adnan İslamoğlu.
Halen Yeni Çağ gazetesinde çalışan İslamoğlu’nun aslen Bursalı olduğunu öğrendik.
İYİ Parti’nin Bursa 2. Bölge listesi ilk sırası için aslen Mudanyalı olan Ahmet Erozan’ın adının geçtiğini ne bu sütunlarda duyurmuştuk.