Herkes bu özçekimin sırrını konuşuyor: Cumhubaşkanı Erdoğan ile Mehmet Fidan nasıl tanıştılar, ne konuştular?

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN VE MEHMET FİDAN
CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN VE MEHMET FİDAN

cumhurbaskani-recep-tayyip-erdogan-ve-mehmet-fidanCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ülke ve bölgenin özel koşulları nedeniyle dünyanın en iyi korunan liderleri arasında yer alıyor.
O nedenle…
Bırakın bir yerde yanına gitmeyi, bulunduğu alanda olabilmek bile çok zor. Özel anlar ya da spontane gelişmeler dışında birlikte fotoğraf hiç kolay değil.
Hele…
Cumhurbaşkanı ile özçekim daha da zor bir durum ortaya çıkarır.
İşte…
Tüm bunlar bilindiği için, Bursa Samsun Dernekleri Federasyonu Genel Sekreteri ve Şevket Yılmaz Hastanesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Mehmet Fidan’ın sosyal medya Facebook’tan yaptığı paylaşım çok büyük yankı uyandırdı.
Aslında…
Geçen yıl 7 Haziran ve 1 Kasım seçimleri için AK Parti’den milletvekili aday adayı olan Fidan sosyal medya hesabından iki ayrı görüntü yayınladı.
İlkinde bir video yer alıyor.
Videoda… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın beraberindekilerle yürüyüp geldiği, tam o sırada Mehmet Fidan’ın önüne çıktığı, Erdoğan’ın tebessüm ederek Fidan’ın elini sıktığı ve ayaküstü konuştukları görülüyor.
Üstelik…
Erdoğan samimi şekilde Fidan’ın elini iki elinin arasına alarak tokalaşıyor.
İkincisinde…
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Mehmet Fidan’ın özçekim pozu verdikleri görülüyor. Özçekimi de cep telefonundan Fidan’ın yaptığı anlaşılıyor.
Doğrusu istenirse…
AK Parti’de siyaset yapanların yüreğini titreten bu video ve özçekim görüntüsü son günlerde Bursa’da en çok konuşulan konular arasına girdi.
O nedenle…
Mehmet Fidan’ı arayıp özçekimin sırrını sorduk.
Önce…
Fotoğraf ve videonun geçen hafta cuma günü Erdek’te çekildiğini vurguladı ve şunu anlattı:
“Erdek’e gitmiştim. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan da bir cenazeye katılmak üzere oradaydı. Yanındaki grupla caddeden camiye doğru yürüyordu.”
Can alıcı nokta şurası:
“Yanında, beni de çok seven bir yakını vardı. O yakını beni görünce çağırdı ve Sayın Cumhurbaşkanımızla tanıştırdı, o sırada da sohbet ettik.”
Özçekimi de açıkladı:
“O kadar mutlu olmuştum ki, Sayın Cumhurbaşkanımıza ‘Birlikte selfie çekilebilir miyiz?’ diye sordum. O da kırmadı ve bu görüntü ortaya çıktı.”
Ardından…
Videodaki görüntüyü anımsatıp “Ne konuştunuz?” diye sorduk. Gülümsemekle yetindi, konuştuklarını açıklamadı.