Cumhurbaşkanı Erdoğan, Faruk Çelik’i mitingle Bursa’ya takdim etti!

Atatürk Caddesi üstünde, tarihi Belediye Binası önünde kurulan platformun hemen yanındaki tribünde ayrılan yerine oturduğunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sol yanında Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, sol yanında ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik yer aldı.
Çelik uzun yıllar Bursa’da siyaset yaptıktan sonra 2011 genel seçiminde Erdoğan tarafından AK Parti Şanlıurfa Milletvekilliği’ne tayin oldu.
O giderken…
Tüm siyasi yaşamını Manisa’da geçiren Arınç da yine Erdoğan’ın isteğiyle Bursa’ya geldi.
Arınç halen AK Parti Bursa Milletvekili solarak, Çelik de Şanlıurfa Milletvekili olarak siyasetin içinde.
Ne var ki…
İkisi de AK Parti tüzüğünün seçilmişliği 3 dönemle sınırlayan maddesi uyarınca 7 Haziran seçiminde milletvekili adayı olamayacaklar.
10 Ocak’ta Atatürk Spor Salonu’nda yapılan AK Parti İl kongresindeki büyük kurultay delege listesi açıklandığında bu sütunlarda “AK Parti İl kongresi, Faruk Çelik’in dönüşünü ilan etti!” başlığıyla yorum yaptık.
Dün…
Tribünde Erdoğan’ın bir yanında Çelik, diğer yanında Arınç oturunca Bursa’ya dönüş görüntüsü daha farklı bir hale büründü.
Dahası…
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın isteğiyle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik bir de o alıştığımız ve özlediğimiz coşkulu ses tonuyla konuşma yapınca şunu düşündük:
Faruk Çelik’i Bursa’dan Recep Tayyip Erdoğan alıp götürmüştü, şimdi de bizzat getirip Bursa’ya takdim etti.
Zaten…
Konuşması daha çok Bursa’yı selamlama özelliği taşıyordu.
Ayrıca…
“Un vardı, şeker vardı, yağ vardı, ama usta sıkıntısı çekiliyordu. Un, yağ, şeker ustayla buluşunca büyük başarılar geldi. Türkiye bu büyük başarıları güven ortamıyla elde etti” derken de yeni bir dönemin başlangıcında Erdoğan’ı selamlamış oldu.