Erdoğan’dan kardeşlik hamlesi: Cumartesi tüm illerde yetim iftarı

Düşünce… Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan çıktı. Uygulanması için de AK Parti Genel Merkezi’ni harekete geçirdi.
Buna göre…
Türkiye genelinde AK Partili tüm belediyeler, sosyal belediyecilik gereği bu ramazan kardeşlik buluşması ve sosyal dayanışma sergileyecekler. Bunun için de, babası ölmüşler için kullanılan yetimlere iftar organizasyonları yapılacak.
Organizasyon…
AK Partili olan Büyükşehirler’de Büyükşehir Belediye Başkanlıkları tarafından gerçekleştirilecek. Büyükşehir olmayan illerde ise AK Partili her belediye iftarı kendisi organize edecek.
Projenin çarpıcı yanı şu:
İftar, AK Partili belediyeler tarafından aynı gün verilecek. O tarihi de Erdoğan bizzat belirledi:
Ramazan ayının 15. gününe rastlayan 12 Temmuz Cumartesi.
İşte…
Bu hedefler doğrultusunda AK Parti Genel Merkeze Sosyal İşler Başkanlığı hemen çalışmalara başladı. İftarın aynı gün verilecek olması yanında, organizasyon görüntüsünün de her yerde aynı olması için özel bir çalışma yapıldı.
O nedenle…
Tüm iftarlarda sahne arkası fonu olarak kullanılmak üzere görsel bir çalışma yapıldı. Yine tüm belediyelerin aynı daveti yapabilmeleri için de ortak davetiye örneği oluşturuldu.
Yapılan bu görsel çalışmalar, örnek olmaları için AK Parti Genel Merkezi Sosyal İşler Başkanlığı tarafından AK Parti İl Başkanlıklarına gönderildi. Hafta başında da İl Başkanlıkları bu yazıyı AK Partili belediyelere gönderip iftar hazırlıklarını başlattı.
Ankara’dan gelen yazıya göre, belediyeler kendi il ve ilçelerindeki yetimleri tespit ederek iftarlara katılmaları için bizzat davet edecekler. Yetimlerin tespitinde çok titiz davranılması ve tespit edilenlere mutlaka ulaşılması da yazıda özellikle vurgulanıyor.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ise 12 Temmuz’da aynı anda tüm illerde yapılacak iftara Ankara ya da İstanbul’dan katılacak. Erdoğan o gece Büyükşehir olan illerle videokonferans bağlantısı kuracak.
İftarın…
Merinos’ta olabileceği konuşuluyor. Katılımın da yaklaşık 2 bin kişi civarında olabileceği tahmin ediliyor.